NO COPYRIGHT!!! KDYBY JSTE NĚCO CHTĚLI ZKOPÍROVAT, PTEJTE SE, JESTLI MŮŽETE!!!


Facebook a web...

11. prosince 2010 v 13:25 | Týna |  O mně....
Říkají vám někdy rodiče, že je facebook na nic nebo že můžete být na webu jenom chvíli?
Moje kámoška mo měla tak, že jí její mamka uplně zakázala založit si fb, ale když si ho tajně založila a ještě ten večer jí to s klidem zdělila, dovolila jí ho používat. U nás doma to naštěstí není tak hrozné...

Naše učitelka čejáku nemá ráda zkratky (jako třeba pls, pp aj.). Má taky fejbuk, to jí ale nijak nezabránéí v tom psát všechno spisovně  plném tvaru. Já se tomu nebráním- klidně, ať- ale samy jsme jí na to řekli, že kdyby toho na počíku napsala za den tolik, co my, taky by začala zkracovat, nebo by nedbala na nějáky pravopis..

A to je další věc- Fb prostě není pro dospělé! Přitom na něj můžou až lidi od 13 let. Na fb můžete sdílet vlastní fotky (to mnohdy dospělí radši nezveřejňují), psát, co jste právě dneska dělali(to už  vůbec ne), hrát hry jako Happy pets, Happy aquarium, mall word a ta, ale hlavně si v chatu psát s ostatníma.

Myslím, že obecný názor dospělích na chat je takový, že si radši popovídají mezi 4 očima. Tento názor s nima sdílím ale jen na půl. 1) existují smajlci, kteří vám přesně řeknou, někdy i trochu více, co se komu právě honí v hlavě (třeba když mi rodiče píšou sms, nwm, jak to třeba myslí, protože nepoužívají smajlíky, na které jsem zvyklá) 2) Když jste od sebe daleko, nebo se vám někam nechce jít, nebo nemůžete- je lepší si mezi sebou psát, dokážete si psát klidně hodiny, třeba i slidma, které by jste normálně neoslovili a přitom bezplatně!

Další problém- myslíte, že by vás nějaký kluk takhle oslovil,nebo by vám něco řekl, kdyby neexistoval fejsbuk? Je to přece jenom lehčí to takhle napsat- i u mě samé se vztahy mezi jistými lidmi zlepšili právě po chatu s nima.... Protože se většina kluků chová jinak, když jaou se svými kamarády- a řekněte mi jiný příklad než chat, jak je od jejich kamarádů "oddělíte" nebo si s nima pokecáte bez ejich machrování. Samozřejmě. Dneska začínají lié více spoléhat na fb, ale nemyslím si, že by mezi sebou přestali komunikovat mezi 4 očima. Prostě doba se vyvíjí- a to se vyvíjela i za našich babiček. A jim jejich maminky taky říkaly, jak je ta dnešní mládež hrozná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dneska za den?

Pondělí 24% (6)
Úterý 8% (2)
Středa 16% (4)
Čtvrtek 12% (3)
Pátek 8% (2)
Sobota 16% (4)
Neděle 16% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama